Przejdź do treści
BIP

Aktualności

30.04.2019

Dzień Ziemi na UMCS w Lublinie

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie dołączył w tym roku do grona organizatorów Dnia Ziemi i Dnia Geografa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
W dniu 19 kwietnia br. podpisane zostało Porozumienie o współpracy w zakresie współorganizacji obchodów święta. Uroczyste otwarcie Dnia Ziemi i Dnia Geografa zainaugurowali prof. dr hab. Stanisław Michałowski - rektor UMCS oraz prof. dr hab. Sławomir Terpiłowski - Dziekan Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej. WFOŚiGW w Lublinie reprezentowała rzecznik Marta Montusiewicz. Podczas otwarcia swoją prezentację pt.: „Chiński patchwork – na styku tradycji i nowoczesności” przedstawił prof. dr hab. Radosław Dobrowolski – Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej UMCS.
Celem Dnia Ziemi i Dnia Geografa jest kształtowanie wśród młodych ludzi postawy odpowiedzialności za losy naszej Planety. Tematyka dwunastej edycji wydarzenia dotyczyła różnorodności środowiska, przejawów życia na Ziemi, funkcjonowania człowieka oraz sposobów i możliwości ochrony bogactwa przyrodniczego. W nawiązaniu do głównych idei i celów światowego Dnia Ziemi, szczególną uwagę poświęcono zagrożonym gatunkom roślin i zwierząt oraz ich siedlisk, ale także społecznościom ludzkim, których byt we współczesnym świecie jest zagrożony.
 

powrót do listy

Rejestr zmian