Przejdź do treści
BIP

Aktualności

28.02.2019

Koalicja Antysmogowa

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie jest partnerem „Koalicji Antysmogowej”, cyklu informacyjno-edukacyjnego Kuriera Lubelskiego. Celem akcji jest uświadomienie mieszkańcom Lublina i okolic, jakie zagrożenia niesie smog. Edukacja ekologiczna na temat czynników wpływających na jakość powietrza w naszym regionie dociera do czytelników poprzez trzy kanały: prasę, video oraz Internet.
W dniu 11 lutego 2019 r. WFOŚiGW w Lublinie podpisał z Polską Press sp. z o.o. porozumienie o współpracy w zakresie wspierania cyklu informacyjno-edukacyjnego pn.: „Koalicja Antysmogowa”, na mocy którego stał się oficjalnym partnerem akcji i przekazał środki na realizację tego celu.
W piątkowych wydaniach „Kuriera Lubelskiego” znajdą się informacje o źródłach powstawania smogu, o jego wpływie na ludzkie zdrowie, o nowoczesnych metodach oczyszczania powietrza i chronienia się przed szkodliwym wpływem zanieczyszczeń. W harmonogramie cyklu znajdują się także wywiady z ekspertami ds. powietrza oraz debata w studiu Kuriera Lubelskiego na temat zagrożeń, jakie niesie smog w dużych miastach takich jak Lublin. Na stronie www.kurierlubelski.pl prowadzona jest kampania banerowa o charakterze edukacyjnym. Jej celem jest uświadomienie mieszkańcom, że każdy ma wpływ na jakość powietrza w naszym regionie.
W ostatnim wydaniu ukazał się wywiad z panem prof. Grzegorzem Grzywaczewskim - Zastępcą Prezesa lubelskiego WFOŚiGW, w którym opowiada między innymi o programie „Czyste Powietrze”, realizowanym od września w całej Polsce.
https://plus.kurierlubelski.pl/program-czyste-powietrze-kto-moze-skorzystac-ze-wsparcia-jakie-sa-zasady/ar/13910833#koalicja-antysmogowa

powrót do listy

Rejestr zmian